menu

Hamburg: tips, bezienswaardigheden, hotspots

Hamburg: voor velen de mooiste stad van Duitsland

Hamburg: Sommigen zeggen de mooiste stad van Duitsland!
Hamburg: Sommigen zeggen de mooiste stad van Duitsland!

Iedereen die ooit in Hamburg is geweest, moet gewoon van de stad houden. Met een overvloed aan spannende bezienswaardigheden zoals de haven, de Reeperbahn-amusementsmijl, de Speicherstadt en Hafen City met de indrukwekkende Elbphilharmonie, het miniatuurwonderland, de kerker, verschillende sterrenrestaurants en wat aanvoelt als een miljoen andere attracties, moet je deze stad gewoon bezoeken tijdens een korte pauze of maak kennis met een stedentrip. Ik woon in Hamburg en daarom is het des te meer een genoegen voor ons om je kennis te laten maken met onze stad met veel waardevolle insider-tips en vakantie-inspiratie. 

De vrije en Hanzestad Hamburg (landcode: HH) is een deelstaat van de Bondsrepubliek Duitsland. De officiële naam met de aanduiding "Hanzestad" duidt op de geschiedenis van Hamburg, waarin de metropool werd opgericht als een vrije keizerlijke stad en als een vooraanstaand lid van de Hanze. Met ongeveer 1,85 miljoen inwoners is de stad de op een na grootste stad van Duitsland. Het grootstedelijk gebied rondom Hamburg (reisverslag) heeft 2,8 miljoen inwoners. Ondertussen wonen meer dan vijf miljoen mensen in de hele grootstedelijke regio.

+++ Vind je het leuk wat je leest? Steun mijn werk en koop wat koffie voor me buymeacoffee.com/strandkind + + +

FAQ: De belangrijkste vragen over Hamburg

Wat is onderdeel van Hamburg?

Hamburg bestaat uit zeven grote districten: Hamburg-Mitte, Hamburg-Nord, Bergedorf, Wandsbek, Eimsbüttel, Altona en de wijk Harburg. Deze zijn op hun beurt weer onderverdeeld in in totaal 104 wijken. Het eiland Neuwerk in de Noordzee wordt ook wel als een district van Hamburg gerekend.

Waarom is Hamburg een Hanzestad?

Hamburg is sinds de middeleeuwen vertegenwoordigd in de Hanze. Lange tijd hadden alleen Hamburg, Lübeck en Bremen de titel Hanzestad. Na de Duitse hereniging werd een hele reeks steden in heel Duitsland toegevoegd - zoals Rostock, Lüneburg, Stade, Herford en Lüneburg, samen met tal van andere steden.

Wat betekent Hamburg? Hoe krijgt Hamburg zijn naam?

De naam Hamburg komt uit het Germaans en betekent zoiets als een fort, een versterkte heuvel of Volksburg.

Ligt Hamburg aan zee?

De Elbe stroomt door Hamburg - een rivier. Toch ligt Hamburg aan zee. Zo oordeelde het Europese Hof van Justitie. Dienovereenkomstig zijn het rivieren die naar overzeese havens, mariene wateren en niet naar binnenwateren leiden. Hamburg ligt dus aan zee.

Wat is de naam van de zee in Hamburg?

Hamburg is centraal gelegen tussen de Noordzee en de Oostzee. Aangezien het deel van de Elbe dat van de Noordzee naar Hamburg loopt als zeewater wordt geteld, ligt Hamburg praktisch aan de Noordzee.

Hoe ver is het van Hamburg naar de zee?

Zowel de Noordzee als de Oostzee zijn vanuit Hamburg snel te bereiken. Je moet ongeveer 70 kilometer rijden naar de Oostzee - afhankelijk van waar je begint. De reis duurt ongeveer 40 - 60 minuten. Ook vanuit Hamburg is de Noordzee zeer snel te bereiken. Het is ongeveer 150 kilometer naar Sankt Peter-Ording. Veel dichterbij is Brunsbüttel aan de monding van de Elbe.

Wat is de staat Hamburg?

Hamburg is een stadstaat. De deelstaat Hamburg is dus ook Hamburg.

Hoeveel mensen wonen er in Hamburg?

Hamburg heeft momenteel ongeveer 1,85 miljoen inwoners (vanaf 2020). In het grootstedelijk gebied zijn er 2,8 miljoen. In de hele metropoolregio Hamburg meer dan vijf miljoen mensen.

Hamburg per bevolking en gebied (vanaf: 2013)

Districten van Hamburg bevolkingGebied van de wijk (Km2)Gebiedsaandeel van de wijkPopulatiedichtheid (EW p KM2)
Hamburg-Mitte279.206142,218,8%1.963
wandsbek409.176147,519,5%2.774
Eimsbüttel249.23949,86,6%5.005
Altona254.35477,910,3%3.265
Hamburg-Nord283.39757,87,7%4.903
Harburg150.209125,216,6%1.200
Bergedorf120.761154,820,5780
Vrije en Hanzestad Hamburg1.746.342755,2100,0%2.312

Ervaar een onvergetelijke droomvakantie met deze touroperators en / of reisbureaus

advertenties

d99790811fbc46d08e24747a3630dd61

Overzicht: alle reisbestemmingen en vakantiebestemmingen bij Just Wanderlust

Continent / regio van de wereldLandRegio
AfrikaEgypte Hurghada en Makadi Bay
Marsa Alam
Sharm El Sheikh
Safaga
Azië (Zuidoost-Azië)Indonesië Bali
Gili-eilanden
Lombok
SingaporeSingapore
ThailandKoh Lipe
Koh Phangan
Koh Phuket
Koh Samui
Similan-eilanden
Europa Duitsland Bayern
Hamburg
Oostzeekust
Rhein-Mosel 
Italië Sardinië
Malta Malta
genot
Portugal  Lissabon
Madeira
SpanjeBalearen
- Mallorca
kanaries
- Gran Canaria
- Lanzarote
- Tenerife
CyprusCyprus (zuiden)
Indische OceaanMalediven Baa-atol
North Malé Atoll
MauritiusMauritius
Noord-AmerikaVerenigde StatenFlorida

Ben je ooit in Hamburg geweest of plan je een stedentrip naar de Hanzestad? Deel uw ervaringen (onderaan) in de reacties.

0 0 stemmen
waardering
0 Comments
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
0
Zou dol zijn op je gedachten, geef commentaar.x